Vampire stories - Povidky » Jednodílné » Nečekaná návštěva

Přispíváš zde?

Ano (13) Ne (0) Ne, ale uvažuju o tom (1) Ne, jenom čtu (2) Chystám se (0) Neuvažuju o tom (22)

Celkem hlasů: 38

Nečekaná návštěvaMůj první pokus o něco strašidelného... Prosím o názory. :)

Bylo ráno a já otevřela oči, odhodila budík na protější stěnu místnosti, zavřela jsem oči a pokusila se znovu usnout. Pak, když se mi to po nějaké té době podařilo, jsem spala stejně sotva jenom dvacet minut, protože mě probudilo zaklepání na dveře.

Netušila jsem, kdo by to mohl být. Nemělo to smysl. Prostě jen jen vstala, otevřela dveře. V tomto domě bydlím sama, a kdyby se sem někdo vloupal, tak by neklepal. Nebo jo? A kdybych tady měla návštěvu, tak bych o tom snad ksakru věděla.

Nikoho jsem ale neviděla.

"Fajn, teď už neusnu," zamumlala jsem a zabouchla za sebou dveře.

Hned, jak jsem uslyšela jak se dveře hlučně zavřely, se rozsvítila lampička na mém nočním stolku. Netušila jsem, co by to tak mohlo být. Rozbušilo se mi srdce, strašně rychle tlouklo, slyšela jsem ho. Přešla jsem k lampičce a zhasnula ji, sedla jsem si na postel a lampička se rozsvítila ještě jednou. Zase jsem ji trpělivě zhasla.

Vzala jsem mobil do ruky, abych se podívala kolik je hodin. Zapnula jsem displej, podívala jsem se. Bylo po desáté ráno. No tím pádem už moc ráno nebylo, a já tady pořád polemuju o ránu...

18:49

Nad postelí jsem vždycky měla takové to zrcadlo, nikdy mě nevyděsilo, to až dneska. Teď už jsem ho ale vyhodila.

No nic, vraťme se k tomu co se stalo v ten čas.

Prohlížela jsem se v zrcadle (nejsem nijak závislá na svém vzhledu, nemusím být dokonalá), když v tom najednou jsem uslyšela něco, jakoby šlo kolem mého pokoje. Viděla jsem i v zrcadle, ten odraz tam je vidět. Jenže to byl jen nějaký stín, a dokonce něco co jakoby létalo, nevypadalo to jakoby to chodilo. Tak jsem vyšla na chodbu, rozhlédla jsem se okolo, prošla kuchyň, obývák, koupelnu...

"Je tady někdo?" zavolala jsem...

Po chvíli jsem to vzdala a šla zpátky do mého pokoje, pokračovala jsem v prohlížení se ve zrcadle, asi tak dvě sekundy, když v tom spadla knížka. Prostě jenom spadla z poličky, sama od sebe. Sehnula jsem se k ní, ale nepoložila jsem ji zpět na místo, rozevřela jsem ji na první stránce. Bylo tam něco namalované, nepoznala jsem co to bylo. Tu knihu jsem si koupila minulý měsíc, ještě jsem ji nestihla číst (mám tady spoustu knížek nedočtených), ale vím, že byla ještě včera úplně čistá... Na straně byl namalovaný čtverec a v něm křížek. Ale všude okolo toho křížku byly další křížky a okolo nich zas další...

20:38

Zalapala jsem do dechu. Chtěla jsem jít spát, ale něco mi v tom zabránilo. Leželo jsem v posteli, takže ledaže bych usnula strachem? Je něco takového vůbec ksakru možné?

Byla jsem čelem do místnosti, zády otočená ke zdi, snažila jsem se dýchat normálně a snažit se usnout. Ale nemohla jsem, když jsem věděla že tady asi něco je.

Vím jistě, že jsem zavírala okno, že jsem zavírala dveře a že tady není nic, co by mohlo přivodit tento pocit.

Najednou jsem prostě ucítila všude po těle chlad, ale nebylo to nic jakoby mě byla zima. Bylo to něco jako, spíš, jakoby na mě někdo dýchal. Bála jsem se otevřít oči, a i kdybych sebevíc chtěla, byla jsem si zcela jistá, že bych to asi nedokázala.

Diskuse pro článek Nečekaná návštěva:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile01.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile04.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile10.gif./] [.smile11.gif./] [.smile12.gif./] [.smile13.gif./] [.smile14.gif./] [.smile15.gif./] [.smile16.gif./] [.smile17.gif./] [.smile18.gif./] [.smile19.gif./] [.smile20.gif./] [.smile21.gif./] [.smile22.gif./] [.smile24.gif./] [.smile25.gif./] [.smile26.gif./] [.smile27.gif./] [.smile28.gif./] [.smile29.gif./] [.smile30.gif./] [.smile31.gif./] [.smile32.gif./] [.smile33.gif./] [.smile34.gif./] [.smile35.gif./] [.smile37.gif./] [.smile38.gif./] [.smile39.gif./] [.smile40.gif./] [.smile41.gif./] [.smile44.gif./] [.smile45.gif./] [.smile46.gif./] [.smile47.gif./] [.smile48.gif./] [.smile49.gif./] [.smile50.gif./] [.smile51.gif./] [.smile52.gif./] [.smile53.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Edward

Online